AutoMapa Plan Miasta
Najpopularniejszy i obecnie bezkonkurencyjny program doskonale sprawdzający się w systemach nawigacji samochodowej.

Podczas instalacji należy wybrać aktywację jednego miasta spośród aktualnie dostępnych: Białystok, Bydgoszcz, GOP, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zakopane.
 


Inteligentne wyznaczanie trasy

AutoMapa błyskawicznie znajduje najszybszą lub najkrótszą drogę. Uwzględnia przy tym zakazy skrętów oraz kierunkowości ulic w dużych miastach. Im krótsza trasa tym mniej czasu potrzeba na jej znalezienie. Znalezienie trasy ze Szczecina w Bieszczady trwa ok. 10s (PocketPC). Na wyznaczenie trasy w obrębie jednego miasta wystarczy ułamek sekundy. AutoMapa podaje długość wyznaczonej trasy, a także czas dotarcia do celu.

 


Automatyczna modyfikacja trasy

Gdy tylko zboczysz z trasy AutoMapa bez Twojego udziału automatycznie wyznaczy nową trasę! Dzięki temu nigdy się nie zgubisz. Zagapiłeś się, jest remont, korek? Z AutoMapą nie ma problemu!

 


Komunikaty głosowe

Uważasz, że patrzenie na mapę i prowadzenie samochodu jest niebezpieczne? My też! Dlatego AutoMapa mówi! Przed każdą zmianą kierunku ruchu pojazdu informuje z wyprzedzeniem o odległosci i rodzaju manewru. Co więcej - możesz wybrać jakim głosem i w jakim języku mówi!

 


Płynnie zmienna skala

Wydawać sie może, że ekran urządzeń przenośnych jest zbyt mały aby posługiwać się czymś tak wielkim jak plan miasta czy mapa całego kraju. Nic bardziej mylnego. Płynna zmiana skali (przy pomocy suwaka), pozwala przyjrzeć się zarówno szczegółom jak i sprawdzić gdzie dany punkt znajduje się na tle większego fragmentu czy wręcz całego miasta/kraju. Przybliżać i oddalać obraz można rownież używając klawiszy sprzętowych (strzałki góra/dół)

 


Mapa na noc i kilka na dzień

Zmiana kolorów to nie tylko kwestia gustu! Specjalnie opracowany tryb nocny ma zapobiegać zjawisku olśnienia o które nie trudno prowadząc samochód w ciemności - okazuje się w tych warunkach nasze urządzenie świeci niczym mocna żarówka. Na dzień także istnieje kilka zestawów kolorystycznych, które można dopasować z uwagi na własne upodobania jak i do warunków pogodowych np. silnego nasłonecznienia.


 
Cechy programu
 
Nawigacja głosowa Tak
Współpraca z odbiornikiem GPS Tak
Automatyczne wykrywanie odbiornika GPS Tak
Korygowanie opoźnienia odczytu pozycji GPS Tak
Wyznaczanie trasy przejazdu Tak
Automatyczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z trasy wyznaczonej  Tak
Wytyczanie najkrótszej trasy Tak
Wytyczanie najszybszej trasy Tak
Ustawienie mapy Północą do góry lub obracanie do kierunku jazdy Tak
Automatyczne przełączanie map w czasie jazdy Tak
Uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy zakazów skrętu/zawracania Tak
Zapisywanie i odtwarzanie śladów GPS Tak
Nawigacja lotnicza i morska Planowana
Wybór języka menu i nawigacji Tak
Obliczanie długości trasy i czasu przejazdu Tak
Wizualizacja i uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy kierunkowości ulic Tak
Twoje Ulubione Punkty (z dowolnym opisem) Tak (dowolna lb.)
Dostosowanie wyglądu mapy do własnych upodobań Tak
Wybór zestwu kolorystycznego programu i mapy Tak
Obsługa guzików sprzętowych Tak

 
 
Mapa Polski w trybie nawigacji. Na niebiesko widoczna jest wytyczona trasa:
Wiele miejscowości, także tych podmiejskich jest opisanych łącznie z nazwami ulic. Po prawej mapa w trybie pełnoekranowym (wyłączona nawigacja):
Plan miasta (tu Warszawy) pokazany w różnych skalach (skala zmieniana jest płynnie np. suwakiem widocznym po prawej stronie):
Plan miasta w zbliżeniu - widoczne numery posesji:
Po lewej AutoMapa w trybie nocnym a po prawej w trybie dziennym ale z nocnym kolorem menu i pilota ("skórki" do wyboru):
Ponownie nawigacja w innej "skórze":


Wersja TabletPC

Wersja TPC wykorzystuje ten sam mechanizm i posiada identyczny wygląd map i planów co wersja PocketPC, natomiast ma odrębny system menu/guzików przystosowany do obsługi poprzez duży ekran dotykowy (z powodzeniem można to oczywiście obsługiwać myszką w przypadku wykorzystywania AutoMapy na zwykłym komputerze typu PC)
 


 
 
BIURO HANDLOWE: ul.Wiertnicza 129, 02-952 Warszawa, tel. (22) 651-72-42, fax (22) 651-72-46, e-mail: office@meditronik.com.pl
PUNKT OBSŁUGI KLIENTA: ul.Wiertnicza 129, 02-952 Warszawa, tel. (22) 651-72-42 wew.131,134
e-mail: sklepwiertnicza@meditronik.com.pl